Jdi na obsah Jdi na menu

MÚ 2018/1019

9. kolo I. A třída žáků skupina B – Mnichovohradišťský SK vs. SKP Mladá Boleslav 5:1 (3:1)

V sobotu 20.10.18 sehráli starší žáci utkání 9. kola před domácím publikem proti mladoboleslavskému SKP. Hráči MSK vstoupili do utkání s velkou chutí a svou kombinační hrou soupeře přehrávali. Díky tomu se rychle ujali vedení 2:0 po brankách v 5. a 7.minutě, které zaznamenali A. Stand a J. Matoušek. Ve 22.minutě se po naší chybě ve středu hřiště podařilo soupeři snížit na 2:1. I po tomto zakolísání se hra odehrávala v režii domácích a těsně před odchodem do kabin se znovu prosadil J. Matoušek – 3:1.

Druhý poločas se nesl ve znamení neproměněných šancí MSK. Kapitán Matoušek měl několikrát možnost dovršit hattrick, to se mu ale bohužel nepodařilo. Slibnou příležitost měl také O. Pešán, ale ani on nedokázal proměnit. Ve druhém dějství tak padly již jen dvě branky, nejdříve skóroval v 50.minutě J. Kvintus a v 62. D. Macek. Pozitivní je, že do utkání zasáhli i všichni náhradníci včetně druhého brankáře. Domácí odehráli skutečně pohledné utkání plné pěkných fotbalových akcí a zaslouženě berou tři body.

Branky: 2x Matoušek, Stand, Kvintus, Macek.

Sestava: Zápotocký / Kargl –  Žmurčuk, Haken, Mareš, Křesťan, Kvintus, Matoušek ©, Novák V, Vít, Stand, Novák G, / Červa, Novák J, Macek, Bouma, Pešán.

9. kolo OP ml. žáků skupina A – Mnichovohradišťský SK vs. SKP Mladá Boleslav 7:2 (4:1)

Mladší žáci také přivítali na domácím hřišti tým SKP Mladá Boleslav a i oni dokázali s přehledem zvítězit. Byl zde rovněž k vidění pěkný fotbal a domácí připravili svým fanouškům krásné fotbalové okamžiky.

Branky: 4x Stand, Novák, Souček, Reiter.

Sestava: Pařík / Šámal – Mišiak, Reiter, Souček, Stand ©, Moc, Novák, Smutný, Karas, Beran.

8. kolo I. A třída žáků skupina B – TJ Sokol Jestřábí Lhota vs. Mnichovohradišťský SK 1:2 (0:1)

V sobotu 13.10.18 jsme odehráli 8.kolo na půdě soupeře z Jestřábí Lhoty. Hrací plocha, která byla pravděpodobně za hranicí způsobilosti, vyhovovala spíše stylu hry domácích než naší kombinační hře. Udržet míč na zemi, jak při jeho vedení, tak i při přihrávkách, bylo téměř nemožné. V prvních minutách nás tato skutečnost zaskočila a soupeř se několikrát dostal na dostřel naši branky. Vše ale dokázali obránci společně s brankářem Zápotockým vyřešit. Poté nastaly dlouhé minuty obléhání soupeřovy poloviny a domácí se do konce poločasu k ničemu nedostali. Bohužel se nám nedařilo náš tlak přetavit v gólový úspěch. Naše střely končily buď na konstrukci branky, nebo v náruči domácího brankáře. Až ve 23. minutě našel O. Vít přihrávkou do prostoru mezi domácí zprava nabíhajícího J. Kvintuse, a ten po obejití bránícího hráče zakončil mezi nohy brankáře – 0:1. I když jsme si vytvořili ještě několik šancí, další branka v prvním poločase nepadla.

Druhé dějství začalo opět našim tlakem a ve 42.minutě se pěknou střelou z dálky prosadil J. Matoušek - 0:2. V minutě 56. musel kvůli nedoléčenému svalovému zranění odstoupit z postu stopera D. Haken. Hráči MSK nedokázali včas na tuto situaci zareagovat, a než opět zorganizovali svou obranu, soupeř si vytvořil několik šancí. Hned tu první dokázal využít a korigoval výsledek – 1:2. Následně ještě domácí rozehrávali přímý volný kop, který ač mířil přímo do šibenice, dokázal Dan Kargl skvělým zákrokem vytěsnit na roh. Dan opět odchytal velmi dobře celý druhý poločas. Do konce utkání jsme si vytvořili ještě několik slibných příležitostí, ty jsme ale bohužel již nedokázali využít.

Branky: Kvintus, Matoušek.

Sestava: Zápotocký / Kargl –  Žmurčuk, Haken, Křesťan, Kvintus, Matoušek ©, Novák V, Vít, Novák G, Macek, Mareš / Bouma, Pešán.

8. kolo OP ml. žáků skupina A – TJ Sokol Řepov vs. Mnichovohradišťský SK 2:8 (0:4)

Také mladší žáci odehráli své utkání na soupeřově půdě v nedalekém Řepově. Hoši předvedli brankové hody a po poločasech 0:4 a 2:4 berou zasloužené tři body.

Branky: 4x Stand, 2x Reiter, Novák, Mišiak.

Sestava: Pařík – Marek, Mišiak, Stránský, Reiter, Souček, Stand ©, Moc, Novák, Hluchý, Šámal, Smutný.

7. kolo I. A třída žáků skupina B – Mnichovohradišťský SK vs. FŠ Velký Osek 1:1 (0:1)

6.10.2018 jsme přivítali soupeře z Fotbalové školy Velký Osek, který je díky lepšímu skóre před námi. Dal se tedy očekávat velmi vyrovnaný zápas o druhé místo. Očekávání se naplnilo již od prvních minut. V prvním poločase si obě mužstva dokázala vytvořit několik brankových situací, ty naše bohužel končily u hostujícího brankaře, nebo mimo branku. Byl to proto soupeř, kdo se ve 28.minutě ujal vedení. Zahrávali jsme přímý volný kop, který hosté odvrátili a z následného protiútoku jsme inkasovali - 0:1. Do kabin se tedy odcházelo za nepříznivého stavu pro nás.

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu. Hráči MSK nechtěli dopustit, aby ve vyrovnaném utkání na domácí půdě opět padli. Bylo patrné, že pro změnu skóre dělají maximum. Bohužel, i když domácí hru zlepšili, do zakončení se nedostali. Po zbytečném zákroku na domácího brankáře Zápotockého měl soupeř dohrávat v deseti. Rozhodčí však hříšníka zcela nepochopitelně poslal pouze vystřídat! V 64.minutě domácí opět zahrávali přímý volný kop a tentokrát se M. Křesťan nemýlil. Výstavní trefou poslal míč do vzdálenějšího horního rohu banky – 1:1. Díky tomu si soupeři zcela zaslouženě rozdělili body a postavení v tabulce zůstalo nezměněné. Nutno zmínit, že obě mužstva předvedla pohledný fotbal s velkým nasazením.

Branky: Křesťan.

Sestava: Zápotocký / Kargl – Novák J, Žmurčuk, Haken, Křesťan, Kvintus, Matoušek ©, Novák V, Vít, Novák G, Macek / Červa, Tůma, Janoušek, Bouma, Pešán.

7. kolo OP ml. žáků skupina A – Mnichovohradišťský SK vs. TJ TJF Čechie Čejetice 4:1 (1:0)

Jak je již zvykem po zápase starších žáků nastoupili ke svému utkání i žáci mladší. Tentokrát přivítali soupeře z první příčky tabulky Čejetice. V prvním poločase si domácí připravili mnoho brankových příležitostí, ale vždy je zradilo zakončení. Jediný gól prvního poločasu tak vstřelil A. Stand z pokutového kopu – 1:0.

O co se v druhém poločase zhoršil herní projev hráčů MSK, o to se zlepšila koncovka. Hned v 33.minutě rozehrál Stand rohový kop a dobře postavený Mišiak se z první nemýlil – 2:0. V 35. a 40. minutě se opět trefil Stand a bylo rozhodnuto – 4:0. Hosté se nechtěli smířit s výsledkem a znatelně zlepšili svou hru, ale jejich snaha stačila pouze na korekci výsledku.

Branky: 3x Stand, Mišiak.

Sestava: Pařík – Mišiak, Stránský, Reiter, Souček, Stand ©, Moc, Novák, Hluchý, Smutný.

6. kolo OP ml. žáků skupina A – SK Jizeran Doubrava vs. Mnichovohradišťský SK 0:5 (0:3)

Ve středu 3. 10. 2018 dohrávali mladší žáci odložené 6. kolo v nedaleké Doubravě. Hráči MSK se v 15. minutě ujali vedení a to již nepustili. Do konce první půle stihli vstřelit tři branky a žádnou nedostat. Ve druhém poločase sice lehce polevili, možná s vidinou již vyhraného zápasu. Nápor domácích přečkali a v závěru ještě dvakrát skórovali, zároveň pomohli Č. Paříkovi k prvnímu čistému kontu sezony. Do střelecké listiny se čtyřmi trefami zapsal kapitán Adam Stand a jednou Adam Reiter.

Branky: 4x Stand, Reiter.

Sestava: Pařík – Mišiak, Marek, Stránský, Karas, Reiter, Souček, Stand ©, Moc, Novák, Smutný, Šámal.

6. kolo I. A třída žáků skupina B – TJ Straky vs. Mnichovohradišťský SK 2:5 (2:2)

Sobota 29.9.18. – v 6.kole byl našim soupeřem tým TJ Straky. Po ne zcela vydařeném začátku jsme již od 7.minuty prohrávali. Brankář Červa dokázal vyrazit střelu soupeře, dokonce i dorážku, ale jelikož mu nikdo ze spoluhráčů nepomohl dostat míč do bezpečí, třetí pokus už skončil za jeho zády - 1:0. Ve 24.minutě po pokusu Kvintuse se míč odrazil k rohovému praporku, kde ho opět Kvintus dokázal vybojovat, obejít obránce a přihrát V. Novákovi na vyrovnávací branku – 1:1. Za dalších pět minut se ve skrumáži ve velkém vápně dokázal nejlépe zorientovat J. Matoušek a střelou z otočky skóroval – 1:2. Těsně před koncem poločasu se po naší chybě ve středu hřiště dostal domácí útočník do úniku a v souboji s brankářem 1 v 1 byl úspěšnější – 2:2.

Druhý poločas jsme začali mnohem aktivněji, více kombinovali a soupeře téměř k ničemu nepustili. Stoupající tlak vedl k našim dalším brankám. V 54.minutě dostal V. Novák míč do běhu a po samostatném úniku se nemýlil – 2:3. Další branku zaznamenal v 60.minutě Matoušek pěknou střelou zpoza vápna – 2:4. To už jsme zcela ovládali hrací plochu a soupeř se zmohl pouze na odkopávání míčů. V 65.minutě rozehrával Kvintus rohový kop, ten prodloužil Matoušek na dobře stojícího V. Nováka, který hlavou završil hattrick – 2:5. Do druhého poločasu opět nastoupil druhý gólman Dan Kargl, Který předvedl tři skvělé zákroky, což je dobrý příslib pro příští sezónu.

Komentář trenéra Kvintuse: „V prvním poločase jsme nehráli moc dobře. I Když jsem kluky upozorňoval na nebezpečí dlouhých míčů za obranu a nutnost odebírat tyto balóny jako první, dostal se takto soupeř do ohrožení naši branky. Po přestávkové domluvě se naše hra výrazně zlepšila a naší aktivitou a kombinací jsme domácí přehrávali. Opět se hrálo týmově a všichni makali naplno a to i hráči, kteří přišli v létě z ml. Žáků a sbírají zkušenosti na velkém hřišti. “

Branky: 3x Novák V, 2x Matoušek.

Sestava:Červa / Kargl – Novák J, Žmurčuk, Haken, Křesťan, Kvintus, Matoušek ©, Stand, Novák V, Vít, Novák G. / Tůma, Bouma, Dvořák, Pešán.

2. kolo OP mladších žáků skupina A – FK Dlouhá Lhota / SK Židněves vs. Mnichovohradišťský SK 4:3 (3:1)

Ve středu 26.9. dohrávali mladší žáci odložené 2. kolo v Dlouhé Lhotě. Bohužel promarněný první poločas je stál body. I když v poločase druhém dokázali svou hru zlepšit, na dorovnání skóre to nestačilo.

Branky: Reiter, Novák, Stand.

SestavaPařík – Mišiak, Stránský, Karas, Reiter, Souček, Stand ©, Moc, Novák, Smutný, Šámal.

________________________________________________________________________________________________

5. kolo I. A třída žáků skupina B – Mnichovohradišťský SK vs. TJ Sokol Družba Suchdol 2:3 (1:1)

V sobotu 22. září na náš trávník zavítal tým Suchdola. Na tohoto soupeře jsme v minulosti nenarazili a netušili jsme, co od něj můžeme čekat. Jen podle postavení v tabulce se dalo předpokládat, že tento zápas bude patřit k těm těžším. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný. Hrálo se převážně na polovině hřiště. Domácí se snažili dostat do zakončení kombinací po zemi, ale většinou selhala finální přihrávka, nebo zakončení. Hosté hrozili z rychlých protiútoků po našich ztrátách před jejich brankou. Ve 23. minutě špatně pokrytý hráč soupeře utekl po levé straně a dostal se až do pokutového území, kde se ho podařilo zastavit pouze za cenu faulu. Následovala penalta, kterou hráč Suchdola proměnil – 0:1. Ve 26. minutě jsme zahrávaly rohový kop, který střelou z voleje proměnil A. Stand. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného skóre 1:1.

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako ten první. Bohužel na kolena nás srazila dvouminutová nesoustředěnost a možná i snaha zvrátit zápas na svou stranu. V 57. a 58. minutě došlo opět na soupeřův rychlý protiútok po ztrátě míče na jeho polovině a potrestání v podobě dvou branek – 1:3. Přičemž třetí, a vlastně rozhodující, branku poslal za záda Zápotockého domácí obránce Mareš ve snaze odvrátit nebezpečí. Poté bylo opět na hráčích MSK vidět, že nechtějí odejít poraženi a jejich tlak se začal stupňovat. V 63. minutě zahrával M. Křesťan přímý kop, který hostující brankář neudržel – 2:3. I přes několik dalších možností na vyrovnání, se již skóre neměnilo.

Komentář trenéra Kvintuse: „Myslím, že kluci se nemusí za svůj výkon stydět. Odehráli kvalitní utkání se silným soupeřem. Bohužel jsme svými chybami soupeři nabídli příležitosti, které dokázal využít. Tak jak při nás štěstí stálo v prvním kole, dnes se od nás odvrátilo.“

Branky: Stand, Křesťan.

Sestava:

Zápotocký / Kargl – Novák J, Žmurčuk, Haken, Křesťan, Kvintus, Mareš, Matoušek ©, Stand, Novák V, Vít. / Novák G, Červa, Binar, Bouma, Dvořák, Pešán.

5. kolo OP mladších žáků skupina A – Mnichovohradišťský SK vs. FC Sporting Mladá Boleslav 5:3 (3:2)

Mladší žáci odehráli velmi vyrovnané a spoustu fotbalových akcí nabízející utkání proti mladoboleslavskému Sportingu. I přesto, že oba soupeři hráli velmi pohledný fotbal, berou tři body domácí.

Branky: Stránský 2x, Stand, Souček, Novák.

Sestava: Pařík – Mišiak, Stránský, Karas, Reiter, Souček, Stand ©, Moc, Novák, Smutný, Šámal.

4. kolo I. A třída žáků skupina B – TJ Křinec vs. Mnichovohradišťský SK 2:2 (0:0)

Neděle 16. 9. 2018.

V nedělním odpoledni nastoupili starší žáci k dalšímu utkání na půdě Křince. Tento zápas se nám od samotného začátku nevydařil. Hned v 5. minutě nařídil rozhodčí penaltu v náš prospěch, po zákroku v pokutovém území na M. Křesťana. Bohužel jsme této příležitosti nedokázali využít. Důrazný a dobře bránící soupeř nedával hráčům MSK mnoho prostoru a času. I když jsme většinu času drželi míč pod kontrolou, nedokázali jsme výrazně ohrozit soupeřovu branku. Zato domácí se dostali do několika brejků.

Ve druhém poločase se naše hra lehce zlepšila, ale byl to právě soupeř, kdo se ujal vedení 2:0 po brankách v 55. a 59. minutě. Pravděpodobně až tato situace nás nakopla a výkon se opět o málo zlepšil. Bylo znatelné, že kluci nechtějí odjet bez bodu a přidali na aktivitě. Tato snaha byla odměněna brankami Vojty Nováka a kapitána Matouška v 62. a 63. minutě.

Poděkování patří početné skupině rodičů, kteří nás celý zápas podporovali.

Branky: V. Novák, Matoušek.

Sestava:

Zápotocký / Kargl – Novák J, Haken, Křesťan, Kvintus, Mareš, Matoušek ©, Novák G, Novák V, Stand, Vít. / Janoušek, Červa, Tůma, Dvořák.

3.kolo I.A třída žáků skupina B – Mnichovohradišťský SK vs. TJ Slavoj Vrdy 8:0 (4:0)

Sobota 8.9.2018.

Dnes sehráli žáci MSK první utkání na domácí půdě a před zraky svých příznivců předvedli brankové hody. Narazili na ročníkově obměněný tým z Vrd a nepřipustili žádné drama. Utkání se odehrávalo hlavně na polovině soupeře a oba gólmani domácího týmu byli téměř bez práce.

Trenér Kvintus k utkání poznamenal: „Od začátku utkání jsme ovládali hrací plochu, což se projevilo i na ukazateli skóre a po sedmi minutách jsme vedli 3:0. Dnes opět všichni plnili své úkoly a makali jeden za druhého.“

Branky: Matoušek 3x, V. Novák 2x, Křesťan 2x, Pešán.